wyślij link strony znajomemu X

* Pola wymagane

Innowacje technologiczne
start  > dlaczego eurocolor?  > innowacje technologiczne

Innowacje technologiczne


Jesteśmy otwarci na nowoczesne technologie i chętnie korzystamy ze zdobyczy nauki. Dbałość o każdy szczegół oraz nieustanne poszukiwania najlepszych rozwiązań sprawiają, że EUROCOLOR jest marką, którą warto polecić.

 NOWOCZESNE LINIE TECHNOLOGICZNE

Dzisiaj EUROCOLOR to 3 hale produkcyjne o łącznej powierzchni 11 900 m2, w których zainstalowany jest wysoko zautomatyzowany i innowacyjny park maszynowy. W halach tych działa 8 linii zgrzewająco-czyszczących. Rozwijając firmę, nie zapominamy o wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań. W najnowszej hali o powierzchni około 3,5 tys. m2, która powstała w trakcie rozbudowy jednego z naszych kompleksów, uruchomiona została najnowocześniejsza linia produkcyjna obecnej dekady.

 RAU-FIPRO®

W naszych wyrobach znaleźć można komponenty, niespotykane w branży, w tym ultranowoczesne tworzywo nowej generacji RAU-FIPRO®. Zastosowanie materiału wykorzystywanego wcześniej w technologiach lotniczych oraz Formule 1, otwiera całkowicie nowe perspektywy w budownictwie okiennym. Tworzywa RAU-FIPRO®, z których powstają niektóre nasze okna i drzwi, są wynikiem ponad 50-letnich doświadczeń i kompetencji w przetwórstwie tworzyw sztucznych firmy REHAU. Nowatorskie w branży zastosowanie tworzywa z włóknem szklanym oraz specjalna receptura i technologia produkcji umożliwiają uzyskanie doskonałych parametrów izolacji cieplnej oraz akustycznej, co przekłada się na niespotykany wcześniej komfort użytkowania oraz pozwala na obniżenie zużycia energii. Tworzywo RAU-FIPRO® posiada także najwyższe współczynniki stabilności i sztywności, dzięki czemu można zrezygnować ze zastosowania dodatkowych zbrojeń stalowych.

 SUPER SPACER®

Jesteśmy pierwszym w Polsce producentem okien, który seryjnie wyposaża swoje systemy  w szyby z nowoczesną ramką . Co więcej – tego typu rozwiązania dostępne są w standardzie, bez dodatkowych opłat!  to ramka z pianki polimerowej zawierająca sito molekularne – pełniąca rolę ramki dystansowej łączącej tafle szkła w szybach zespolonych. W swojej strukturze nie zawiera ona metalu, dzięki czemu należy do najbardziej efektywnych termicznie systemów ramek dystansowych. Konstrukcja ramki oparta jest na elastycznym materiale, który posiada zdolność dostosowania się do naturalnego procesu powstawania odkształceń spowodowanych zmianami temperatury, działaniem wiatru i zmianami ciśnienia powietrza. Tworzywo to rozszerza się i kurczy, ale – po ustaniu obciążenia – zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu. Nie powstają przy tym pęknięcia i odspojenia, które mogłyby prowadzić do wystąpienia nieszczelności. Wyniki badań Kanadyjskiego Instytutu Zdrowa dowodzą, że dzięki zastosowaniu ramki  wilgotność przy oknach ze szkła izolacyjnego jest niższa, a ryzyko osiadania i rozwoju bakterii jest mniejsze nawet o 60%.

 

 odznacza się także dużą szczelnością na przenikanie gazów, dzięki czemu nie zmniejsza się stężenie gazów szlachetnych (argon, kryptonu) wypełniających przestrzeń w szybie zespolonej, co sprawia, że izolacyjność cieplna okna nie ulega zmniejszeniu. Ramka  odznacza się wyższym oporem cieplnym niż ramki dystansowe aluminiowe, powodując zmniejszenie współczynnika U dla szyby zespolonej o 5%. Prowadzi to do oszczędności kosztów energii i redukuje kondensację, oblodzenie oraz zmniejsza możliwość wystąpienia pleśni. Ramki  zatrzymują o 15% więcej ciepła oraz zmniejszają do 70% kondensację wilgoci i do 20 lat podwyższają żywotność szyby. Umożliwiają one także redukcję hałasu do 2 dB, dzięki czemu okna z takim systemem stanowią idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w pobliżu lotnisk, ruchliwych szlaków komunikacyjnych czy linii kolejowych.