wyślij link strony znajomemu X

* Pola wymagane

start  > okna  > dodatki do okien  > super spacer

Super Spacer


 

 to ramka z pianki polimerowej zawierająca sito molekularne – pełniąca rolę ramki dystansowej łączącej tafle szkła w szybach zespolonych. W swojej strukturze nie zawiera ona metalu, dzięki czemu należy do najbardziej efektywnych termicznie systemów ramek dystansowych. Konstrukcja ramki oparta jest na elastycznym materiale, który posiada zdolność dostosowania się do naturalnego procesu powstawania odkształceń spowodowanych zmianami temperatury, działaniem wiatru i zmianami ciśnienia powietrza. Tworzywo to rozszerza się i kurczy, ale – po ustaniu obciążenia – zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu. Nie powstają przy tym pęknięcia i odspojenia, które mogłyby prowadzić do wystąpienia nieszczelności.

Wyniki badań Kanadyjskiego Instytutu Zdrowia dowodzą, że dzięki zastosowaniu ramki  wilgotność przy oknach ze szkła izolacyjnego jest niższa, a ryzyko osiadania i rozwoju bakterii jest mniejsze nawet o 60 %.  odznacza się także dużą szczelnością na przenikanie gazów, dzięki czemu nie zmniejsza się stężenie gazów szlachetnych (argon, kryptonu) wypełniających przestrzeń w szybie zespolonej, co sprawia, że izolacyjność cieplna nie ulega zmniejszeniu.

Ramka  odznacza się wyższym oporem cieplnym niż ramki dystansowe aluminiowe, powodując zmniejszenie współczynnika U dla szyby zespolonej o 5%. Prowadzi to do oszczędności kosztów energii i redukuje kondensację, oblodzenie oraz zmniejsza możliwość wystąpienia pleśni. Ramki  zatrzymują o 15% więcej ciepła oraz zmniejszają do 70% kondensację wilgoci i do 20 lat podwyższają żywotność szyby. Umożliwiają one także redukcję hałasu do 2 dB, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w pobliżu lotnisk, ruchliwych szlaków komunikacyjnych czy linii kolejowych.